دانلود طرح درس شمارش چند تا چند تا ریاضی دوم ابتدایی (docx) 3 صفحه
دسته بندی : تحقیق
نوع فایل : Word (.docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحات: 3 صفحه
قسمتی از متن Word (.docx) :
نام: درس:ریاضی پایه:دوم موضوع:شمارش چندتاچندتا صفحه31تا31
هدف کلی یادگیری الگوها اهداف یادآوری شمارشهای روبهجلو جزئی شیوههای مختلف شمارش با خط یادگیری دستهبندی
اهداف حیطه چگونگی دسته بندی و شمارش را توضیح میدهد.
عملکردی شناختی الگو و ایجاد آن را توضیح میدهد.
حیطه ی نیهای دستش را دسته بندی میکند .
مهارتی برای اشکال مختلف الگو مینویسد.
بدون توجه به شکل و کشیدن شکل الگو عددی را ادامه میدهد.
حیطه ی به کشف نظم بین الگوها علاقمند میشود و تفکر میکند.
نگرشی
الگوی روش روش تلفیقی)مشارکتی،پرسش و پاسخ( تدریس تدریس
ابزار و کتاب، ماژیک، تخته وایت برد، چینه، نینوشابه وسایل چیدمان دانش آموز به صورت گروه های سه نفره روبه روی هم نشسته اند.
کلاس
فعالیت آمادگی سلام و احوالپرسی، حضور و غیاب، بررسی سلامت جسمی و روحی دانش آموزان ،های بررسی تکلیف جلسهی قبل.
مقدماتی ارزشیابی ورودی: از دانش آموزان سوالاتی دربارهی درس گذشته میپرسم.
آغازین
تشخیصی: الگویی را با استفاده از نیها بر روی تابلو برای دانشآموزان میچسبانیم و از آنها میخواهیم بگویند در شکل بعد باید چند نی بر روی تابلو بچسبانم؟
انگیزه سازی به دانشآموزان میگویم قرار است از این امروز هر هفته دو دانشآموز پرتلاش را
معرفی کنم و نام آنها را بر روی صف اعلام کنم. حالا بعد از گذشت سه هفته چند دانشآموز پرتلاش را معرفی میکنیم؟ از دانشآموزان میخواهیم به صورت گروهی فکر کنند .
ارائه محتوا سپس باتوجه به اینکه دانشآموزان در مرحله قبل تا چه حد پاسخ درست دادند اگر
لازم شد دو به دو دانشآموزان مربوط به هر هفته را به جلو کلاس میآورم تا دانش-آموزان پاسخ را به صورت مجسم دریابند. در مرحله بعد بعه هر گروه تعدادی چینه می-دهم و به آنها میگویم با استفاده از چینه ساختمان بسازند و برای اینکه ساختمان سقوط نکند باید در هرطبقه چهار چینه قرار دهند. به هر گروه یک عدد میگویم تا طبقههایشان را درست کنند. سپس به آنها میگویم تعداد چینههایی که قرار دادهاند در هر طبقه بنویسند و بگویند. در مرحله بعد از آنها میخواهم چینهها را کنار بگذارند و هر گروه بدون استفاده از چینه بگوید اگر هر طبقه با دو چینه ساخته شده باشد یک ساختمان سه طبقه به چند چینه نیاز دارد؟ سپس به سراغ تمرینهای کتاب میرویم و از دانشآموزان میخواهیم بصورت گروهی آنها را حل کنند. سپس گروهی که تمام اعضای آن درس را یاد گرفته باشند برندهاند.
ارزشیابی سوالات و فعالیت های حین تدریس و فعالیتهای گروهی مستمر
جمع برای دانشآموزان الگو و نظم حاکم بر الگو را توضیح میدهیم و دستیابی به الگو با بندی و استفاده از شکل و عدد را مجددا خلاصهوار بیان میکنیم. سپس به دانشآموزان می-نتیجه گوییم ما در طبیعت نیز الگو داریم و یکی از این الگوها فصلهای سال است. ابتدا بهار گیری سپس تابستان بعد از آن پاییز و نهایتا زمستان. فصلها پشت سر هم میآیند و هر فصل ویژگیهایی دارد. خداوند مهربان فصلهای مختلف را به وجود آورده است و در آنها نظم قرار داده است. هیچگاه بعد از بهار پاییز نمیآِِید!
ارزشیابی پایانی به هرگروه آزمونکی مرتبط با مبحث موردنظر میدهیم و از انها میخواهیم آن را پاسخ دهند.
تعیین تکلیف برای تثبیت یادگیری تعدادی تمرین به مراتب سختتر به آنها میدهم و از آنها می-خواهم به عنوان تکلیف به آنها پاسخ دهند.